Drużyna PWSZ Sanok na II Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych.

28-04-2017

27 kwietnia br. drużyna naszej Uczelni wzięła udział w II Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Burmistrza Miasta Sanoka, która odbyła się na obiektach MOSiR Sanok. W otwarciu Olimpiady udział wzięła Pani  dr Elżbieta Cipora, rektor PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Wśród  98 drużyn, sanocką uczelnię reprezentowała 6-osobowa drużyna powołana przez Pełnomocnika rektora ds. osób niepełnosprawnych – mgr Ludmiłę Komardin.  Nasi studenci  z kierunków  praca socjalna, pielęgniarstwo  i ratownictwo medyczne jako wolontariuszy zaangażowali się również w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia,  za co serdecznie dziękujemy. Drużyny startowały w 7 konkurencjach: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki – unihokej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, wyścigi na balonach, przeciąganie liny. Dodatkową atrakcją  było przeciąganie liny  pomiędzy wyznaczonymi drużynami. Olimpiada była świetną okazją  do rywalizacji, zabawy sportowej i integracji osób niepełnosprawnych.