Recytowali w języku Puszkina

02-06-2017

2 czerwca  w Sali Gobelinowej w podziemiach sanockiego zamku odbył się III Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Rosyjskiej. Jego celem było rozbudzanie zainteresowania kulturą rosyjską, utrwalenie umiejętności posługiwania się językiem rosyjskim, upowszechnianie żywego słowa wśród młodzieży szkolnej i studentów oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec innych nacji.

Uczestnicy konkursu (w tym nasi studenci: Maria Świtlicka, Julia Serwaczak i Monika Szkulska) recytowali dwa wybrane przez siebie utwory. Oceniano wyraz artystyczny, dostosowanie repertuaru do możliwości recytatora, umiejętność interpretacji, wymowę i intonację.

Biblioteka Szkolna II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie – organizator konkursu – ma nadzieję, że ta i kolejne jego edycje zaprocentują powiększającym się gronem miłośników literatury rosyjskiej.