Dzień Dziecka w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku

02-06-2017

1 czerwca br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku zorganizowała Dzień Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szklarach. Z zaproszenia Pani Rektor skorzystało prawie 100 uczniów klas od 0 do 6 wraz z nauczycielami.

Na dzieci czekały liczne atrakcje. Już samo przywitanie przez władze uczelni – a odbyło się ono w togach rektorskich - mogło robić wrażenie. Dodatkowo możliwość przywdziania tóg i biretów studenckich mieli również goście, którzy chętnie robili sobie zdjęcia z maskotkami uczelni – żółto-granatowymi orłami.

Na okoliczność odwiedzin poszczególne instytuty i zakłady przygotowały zajęcia: Instytut Techniczny zaprezentował sprzęt – roboty, drukarkę 3D oraz możliwości wykorzystania ciekłego azotu. Pedagogika zapewniła uczniom liczne zabawy taneczne i rytmiczne oraz, oczywiście, zorganizowała uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy i kręcenie baloników. Edukacja muzyczna przygotowała warsztaty muzyczno-rytmiczne przy akompaniamencie na żywo, zaś w Instytucie Medycznym uczniowie zwiedzili pracownie pielęgniarskie, ratownicze, izbę pamięci, mieli także możliwość zbadania wzroku, wagi, wzrostu, ciśnienia, robili zastrzyki fantomom i udzielali pierwszej pomocy. Trenerzy wychowania fizycznego przygotowali liczne - odpowiednie dla każdej grupy wiekowej - konkurencje sportowe: bieg z przeszkodami, rzut piłką do kosza, trafienie piłki kijem unihokejowym i wiele innych. W Instytucie Gospodarki Rolnej i Leśnej dzieci zwiedziły pracownie zoologiczne i botaniczne, oglądały szkielety zwierząt, a pod mikroskopem - mikroorganizmy. Hitem wycieczki było zwiedzanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i możliwość obejrzenia helikoptera ratunkowego.

Nie obeszło się bez ufundowanego przez Panią Rektor poczęstunku – po tak wypełnionym zajęciami dniu porcje pierogów znikały w mgnieniu oka. Na zakończenie w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego dzieci z rąk organizatorów odebrały pamiątki i drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia: przede wszystkim dyrektorom instytutów, kierownikom zakładów, nauczycielom akademickim oraz studentom - szczególne podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy wcielili się w rolę opiekunów poszczególnych klas, gdyż bez ich zaangażowania trudno byłoby skoordynować działania tak licznej grupy dzieci. Dziękujemy również studentom, którzy przebrali się za orły – uczniowie ze Szklar z pewnością na długo zapamiętają te wyjątkowo fotogeniczne maskotki. Na koniec dziękujemy Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu za udostępnienie helikoptera oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szklarach za przyjęcie zaproszenia.

Następny Dzień Dziecka już za rok – są chętni do zabawy w PWSZ w Sanoku?