Nagrody Miasta przyznane - dwie otrzymali pracownicy PWSZ!

19-06-2017

Dwóch pracowników sanockiej uczelni - dr hab. Tomasz Chomiszczak i mgr Robert Handermander - zostało uhonorowanych Nagrodami Miasta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

W kategorii „twórczość artystyczna w zakresie literatury” wyróżnienie przypadło dr. Tomaszowi Chomiszczakowi, którego działalność naukowa, dydaktyczna i popularyzatorska (zwłaszcza prace nad dorobkiem Mariana Pankowskiego, Kalmana Segala, Zdzisława Beksińskiego i Janusza Szubera) była już doceniana wielokrotnie - jest on m.in. laureatem Nagrody Rektora oraz Nagrody Miasta. W kategorii „twórczość artystyczna w zakresie muzyki” wyróżniono mgr. Roberta Handermandera - pianistę, kompozytora, nauczyciela i mistrza wielu młodych muzyków, którego dokonania sanoczanie mieli możliwość podziwiać podczas licznych koncertów, których był organizatorem lub uczestnikiem. Gratulujemy!