Formalności, wbrew pozorom, nie są takie straszne – z pomocą pracowników Biura Karier, Promocji i Współpracy PWSZ da się przez nie przebrnąć bez trudu. A korzyści z wyjazdu trudno przecenić – erasmusowicze lubią powtarzać, że „Erasmus zmienia życie” – pozwólcie, by zmienił i Wasze.
Na praktykę studencką można wyjechać do zagranicznego przedsiębiorstwa, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit, do jednostek administracji państwowej, muzeów, bibliotek, szpitali itp. – przy czym praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje.
Tego lata z praktyk wakacyjnych w ramach programu Erasmus+ skorzysta 20 studentów PWSZ w Sanoku. Ci z kierunków: mechanika i budowa maszyn, gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne podejmą praktyki w takich krajach jak: Holandia, Słowacja, Wielka Brytania i Włochy. Praktyka taka stanowi integralną część programu studiów, a jednocześnie umożliwia zdobycie dodatkowych kompetencji i umiejętności tak przydatnych w przyszłym życiu zawodowym. Studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego odbędą praktykę w: Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Pavla Jozefa Sarafika w Koszycach (Słowacja), Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu w L'Aquila (Włochy), Domu Opieki w Kent (Wielka Brytania), studenci mechaniki i budowy maszyn oraz gospodarki podejmą pracę zarobkową połączoną z praktyką zawodową w przedsiębiorstwie produkcyjnym Ammerlaam Grosers w Holandii.
Tego, jak ubiegać się o wyjazd na praktykę w ramach Erasmusa, kiedy zgłosić w swojej uczelni chęć wyjazdu, jakie są kryteria oceny kandydatów i obowiązki praktykanta, a także, jakich formalności należy dopełnić przed wyjazdem, można dowiedzieć się na stronie http://www.pwsz-sanok.edu.pl/wspolpraca-z-zagranica/erasmus/dla-studentow/.
Odwagi!