Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ im. Jana
Grodka w Sanoku
nr 1 /2010
w sprawie: przeprowadzenia wyborów uzupełniających do kolegium elektorów
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.
Na podstawie uchwały Uczelnianej Komisji Wyborczej nr 1/I/2010 z dnia 11 stycznia 2010 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających do kolegium elektorów PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, ustala się następujący kalendarz czynności wyborczych:
1) 21 stycznia 2010 r. godz. 12.00, Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w jednostkach ogólnouczelnianych.
2) 21 stycznia 2010 r. godz. 13.00, Budynek A, sala konferencyjna, ul. Mickiewicza 21 – wybór na członka Kolegium Elektorów w grupie nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Uczelni ze stopniem naukowym doktora lub z tytułem zawodowym magistra (pracownicy niesamodzielni) z Instytutu Humanistyczno – Artystycznego oraz Instytutu Pielęgniarstwa.
Wiceprzewodniczący UKW
Prof. dr hab. Stanisław Białogłowicz
Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ im. Jana
Grodka w Sanoku
nr 2 /2010
Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 11 stycznia 2010 r. nr 2/I/2010 informuje, że kandydatów na członków kolegium elektorów zgłasza się bezpośrednio na zebraniach wyborczych. W przypadku, gdy kandydat nie zgłasza się osobiście do wniosku należy dołączyć jego pisemną zgodę na kandydowanie w wyborach, przy czym w przypadku wyborów członków kolegium elektorów zgodę na kandydowanie kandydat może wyrazić w drodze ustnego oświadczenia na zebraniu wyborczym.
Wiceprzewodniczący UKW
Prof. dr hab. Stanisław Białogłowicz
Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ im. Jana
Grodka w Sanoku
nr 3 /2010
Uczelniana Komisja Wyborcza PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w związku z uchwałą z dnia 11 stycznia 2010 r. nr 3/I/2010 informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zm.) czynne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.
Bierne prawo wyborcze przysługuje nauczycielom akademickim, którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego tj. 65 lat, pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi, zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, studentom.
W publicznych uczelniach zawodowych czynne i bierne prawo wyborcze przysługuje także nauczycielom akademickim zatrudnionym w uczelni jako dodatkowym miejscu pracy.
Wiceprzewodniczący UKW
Prof. dr hab. Stanisław Białogłowicz