Dlaczego akurat Gruzja? Gruzja to malowniczy i piękny kraj, który swoim urokiem i krajobrazami przyciąga wielu turystów i fotografów, w tym członków NKFP PWSZ w Sanoku.
Wyprawa rozpoczęła się od spotkania wszystkich uczestników na lotnisku w Warszawie. Dla niektórych była to przygoda życia, ponieważ miał to być ich pierwszy lot samolotem.
Po wylądowaniu w mieście Kutaisi 5-osobowa grupa fotografów udała się do Batumi – miasta słynnego z pól herbacianych, jak to kiedyś śpiewały Filipinki. Miasto to wywarło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie, nie tylko swoją zabytkową architekturą ale również nowoczesnym i przepięknym oświetleniem, które dodawało uroku zarówno zabytkom jak i fotografiom wykonywanych przez studentów.
Kolejny dzień przywitał członków koła deszczową pogodą i utrudnionymi warunkami do fotografowania, dlatego też postanowili oni zapoznać się z kulturą regionu próbując miejscowych potraw, soków oraz wina. Fotografowie pamiętali również o dokumentowaniu każdej interesującej chwili serią kilku zdjęć. Następnie pociągiem udali się oni do Tibilis, gdzie o poranku przywitała ich ujemna temperatura i opady śniegu. Podczas pobytu w mieście odwiedzili m.in.: Most Pokoju oraz drugą na świecie co do wielkości cerkiew prawosławną – Cminda Sameba (Sobór Trójcy Świętej). Na górującym nad miastem wzgórzu znajdował się pomnik Matki Gruzinki, która w dłoniach trzyma miecz i puchar z winem. Miłym zaskoczeniem dla grupy było zaproszenie do restauracji przez nieznaną kobietę, gdzie skosztowali miejscowego chleba, sera i soku. Tam też przypadkiem poznali przewodnika, który towarzyszył im w dalszej wyprawie.
Głównym celem wycieczki było sfotografowanie Kaukazu wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej. Plan ten spotkał się z wieloma obawami spowodowanymi złymi warunkami atmosferycznymi, grupa jednak postanowiła zaryzykować i udać się na górską wyprawę. Po dotarciu na wysokość 3000 m n.p.m. przed obiektywami aparatów zza mgły wyłoniły się przepiękne krajobrazy, dzięki którym fotografowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, talentem i pewną wyobraźnią potrzebną do uchwycenia piękna wysokogórskiej natury. Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie najstarszej stolicy Gruzji Mccheta gdzie znajdował się piękny, XII-wieczny kościół.
W obozie wzięli udział: Iwona Czerkies, Justyna Naleśnik, Marek Krajnik, Marek Noskowicz i Marian Szewczyk, a głównymi jego celami było szlifowanie zdolności fotografowania, rozwinięcie umiejętności uchwycenia piękna krajobrazów ale również możliwość poznania nowego kraju i dobra zabawa.
Autorzy: D. Chorążak, M. Dżoń, R. Okrzesik