Zajęcia terenowe w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Dukli oraz ZSCKR w Nowoisielcach

05-06-2014

3 czerwca 2014 r. studenci I i II roku rolnictwa wzięli udział w ćwiczeniach terenowych z doświadczalnictwa i łąkarstwa, które miały miejsce w Dukli w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian. Kierownik stacji przedstawił cele istnienia zakładu oraz pokazał i omówił aktualnie prowadzane doświadczenia. W drodze powrotnej dyrektor Pomykała przeprowadził krótki wykład na temat roślinności łąk. W ramach wyjazdu studenci mieli możliwość odwiedzenia zabytkowego cmentarza oraz słynnego klasztoru dukielskiego.

4 czerwca 2014 r. odbyły się ćwiczenia terenowe z fizjologii roślin, które miały miejsce w Zespole Szkół CKR w Nowosielcach. Studenci mieli możliwość dokonania pomiarów zawartości chlorofilu w blaszkach liściowych pszenicy za pomocą chlorofilomierza oraz zmierzenia ilości promieni słonecznych docierających do łanu na różnych poziomach przy użyciu sondy SunScan.

Autorzy: D. Chorążak, M. Dżoń, R. Okrzesik

Dukla fot. D. Chorazak (4)
Dukla fot. D. Chorazak (5)
Dukla fot. D. Chorazak (6)