Trepcza i Sanok

04-03-2017

Wiosna cieplejszy wieje wiatr…- tak, zbliża się do nas dużymi krokami. Każdy z nas zauważył dłuższe, cieplejsze dni, zanikającą białą pokrywą a na niektórych terenach pierwsze kwiaty. FOTOsynteza już nie może doczekać się zajęć terenowych, badań i oczywiście nowych ,, eksponatów’’ do zdjęć. Jak na razie natomiast oddaliśmy się edukacji- wiemy, że to co robimy i do czego zmierzamy ma ogromny wpływ na nasze otoczenie. Nie sztuką jest krytykować złe zachowanie, tragedie na dalekich terenach, ale umieć zrobić krok w przód na ,, własnym” podwórku. Tak więc edukacji w najmłodszych klasach dalsza częśc. Tematyka wiosenna – jakby inaczej. Kokony zawisaków wzbudziły u dzieci największe zaciekawienie:,, jak to, to coś będzie kolorowym motylem?” Mówił jeden przedszkolak. Historie o pięknych, szlachetnych jeleniach, których teraz można znaleźć poroże zachęciły dzieci do leśnych wycieczek. Kolejny temat rolnictwo- co, jak kiedy? Dzieci siały owies, rzeżuchę, koperek i moc innych pyszności. Bałagan co nie miara- ziemia, piasek i woda na podłodze. Ale za to warzywniak już kiełkuje. Szkoła Podstawowa w Trepczy jak i Przedszkole nr 3 w Sanoku były bardzo zadowolone z empiryczno- praktycznych zajęć i czekają na więcej. My też…;)

Tekst: Amelia Piegdoń, zdjęcia: Michał Pancerz© FOTOsynteza 2017