Prowadzący: dr botaniki Marian Szewczyk. Uczestnicy: studenci i studentki I i III roku z Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej PWSZ w Sanoku oraz FOTOsynteza. Efekt: młodzież spędziła interesujące cztery godziny w ustrzyckim muzeum.
Na parterze obejrzeliśmy wystawę fotograficzną pt. "Międzynarodowy Rezerwat Biosfery Karpaty Wschodnie – nasze wspólne dziedzictwo". Zachwyciły znakomite fotogramy ukazujące piękno i bogactwo przyrody w Karpatach Wschodnich. I-piętro to ekspozycja nt. wybranych zagadnień z paleontologii oraz geomorfologii, hydrologii, klimatu i gleb Bieszczad. Informacje o fliszu karpackim, rodzajach gleb oraz minerałów występujących w naszym regionie przydadzą się na pewno studentom I -wszego roku w czasie przyszłych zajęć z gleboznawstwa. Z kolei na piętrze II-gim zapoznaliśmy się z florą i zbiorowiskami roślinnymi oraz fauną. Najbardziej spodobały się: makieta odtwarzająca wnętrze bukowego lasu z wiosennymi geofitami oraz oczywiście największe ssaki: jelenie, rysie i niedźwiedzie.
Wizyta pozwoliła na głębsze zrozumienie wielu z tematów poruszanych na zajęciach, np. specyfikę pięter roślinnych w Bieszczadach i zachęciła do odwiedzenia samego parku narodowego. Dyrekcji i pracownikom muzeum BdPN serdecznie dziękujemy za gościnę.
Tekst i zdjęcia © Ewa Bujalska, Michał Pancerz.