Kadra naukowo-dydaktyczna kierunku ekonomia:
- dr hab. Łukasz Popławski
- dr hab. Jacek Strojny
- dr Piotr Frączek - dr n. ekonomicznych w zakresie ekonomii. Doktoryzował się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, 2009 r.). Od 2010 r. jest zatrudniony w PWSZ im. J. Grodka w Sanoku na stanowisku starszego wykładowcy. W trakcie swojego zatrudnienia w Uczelni sprawował różne funkcje m.in. kierownika Zakładu Pracy Socjalnej, kierownika szkolenia specjalizacyjnego z zakresu organizacji pomocy społecznej, a od 2014 r. pełni funkcję dyrektora Instytutu Społeczno-Artystycznego. Zainteresowania naukowe zogniskowane są wokół problematyki polityki społecznej, ekonomii oraz integracji osób niepełnosprawnych. W swoim dorobku posiada ponad 50 publikacji naukowych publikowanych w Polsce i za granicą oraz ponad 30 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Aktywnie współpracuje z podmiotami zewnętrznymi m.in.:
- od 2016 r. jest członkiem Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Woj. Podkarpackiego,
- od 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Sanoku,
- od 2013 r. jest członkiem Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej ds. stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych w woj. podkarpacki,
- w latach 1998-2002 pełnił funkcję sekretarza w Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Sanoka.
W trakcie swojej aktywności zawodowej prowadził szereg szkoleń m.in. dla osób niepełnosprawnych. Pracę dydaktyczną i naukową w szkole wyższej łączy z pracą w administracji samorządowej. Kontakt: fraczekp@tlen.pl
- dr inż. Ryszard Dziekan - dr n. ekonomicznych w zakresie ekonomii. Doktoryzował się w 2012 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w Wydziale Nauk Ekonomicznych. Absolwent Uczelnianego Studium Pedagogii i Psychologii Politechniki Krakowskiej (1995-1997) oraz studiów podyplomowych w zakresie: finansów i rachunkowości (2001), technologii informacyjnej (2005).
Z PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku związany od 2006 r., a od 2014 r. pełni funkcję kierownika Zakładu Ekonomii. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki gospodarki regionalnej, przedsiębiorczości, ekonomii integracji europejskiej, rozwoju obszarów wiejskich, ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych.
Współpracuje z otoczeniem szkoły wyższej przeprowadzając szkolenia, kursy, uczestnicząc w seminariach i konferencjach. W latach 2005-2009 był biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Krośnie z zakresu rolnictwa. Od 2006 do 2010 r. pracował jako inspektor certyfikujący gospodarstwa ekologiczne.
Pracę dydaktyczną i naukową w szkole wyższej łączy z pracą nauczyciela dyplomowanego w ZSCKR w Nowosielcach. Jest egzaminatorem OKE w Krakowie egzaminu zawodowego w zawodach: technik ekonomista i technik agrobiznesu.
- dr Jolanta Karolczuk - wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, w Zakładzie Pracy Socjalnej i Zakładzie Ekonomii. Do 2010 r adiunkt w Katedrze Turystyki i Rekreacji, Zakładzie Gospodarki Turystycznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ponadto, w latach 1999-2007 główny specjalista ds. marketingu i rezerwacji w WZW Jawor w Solinie, gdzie zajmowała się pozyskiwaniem i obsługą klientów zinstytucjonalizowanych i indywidualnych. Stopień doktora nauk ekonomicznych, został uzyskany po ukończeniu studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów, Katedra Poziomu Życia i Konsumpcji przy SGH w Warszawie.
Prowadziła zajęcia dydaktyczne z przedmiotów: ekonomia, przedsiębiorczość, obsługa klienta, zarządzanie jakością, organizacja i zarządzanie, ZZL, metody i techniki ORT, zagospodarowanie turystyczne, marketing, agroturystyka, aktywizacja społeczności lokalnych itp.
W związku zainteresowaniami oraz nabytą wiedzą, posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne z zakresu zarządzania, obsługi klienta i marketingu, zagospodarowania przestrzennego, rozwoju regionalnego, rekreacji i aktywizacji na obszarach wiejskich oraz zarządzania jakością i zasobami ludzkimi w firmach usługowych.
- dr Anna Opar - ukończyła studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji w Rzeszowie w 2004. Stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa karnego materialnego uzyskał aw 2011. Temat dysertacji doktorskiej brzmiał:,, Typy zabójstw kwalifikowanych w polskim prawie karnym materialnym na tle porównawcznym. Promotorem pracy doktorskiej był Prof. dr hab. Stanisław Pikulski. W latach 2013-1016 pełniła funkcję Prorektora ds.rozwoju i nauki w PWSZ w Sanoku. Obecnie jest zatrudniona w PWSZ w Sanoku na stanowisku starszego wykładowcy. Pełni funkcje Rzecznika Dyscyplinarnego ds. studentów. Pracę naukową łączy w z pracą w kancelarii adwokackiej. Jej zaainteresowania koncentrują się wokół prawa i pracy socjalnej.
- dr Patrycja Pudło - dr n. ekonomicznych w zakresie ekonomii. Doktoryzowała się na Wydziale Gospodarowania Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Bratysławie z siedzibą w Koszycach (Ekonomická Univerzita Podnikovohospodárska Fakulta so sídlom v Košiciach, 2009 r.). Od 2010 członek Państwowego Towarzystwa Zarządzania Produkcją Oddział Rzeszów. Od 2009-2014 adiunkt na Wydziale Gospodarowania Przedsiębiorstw w Koszycach. W trakcie pracy na Słowacji była członkiem projektów z obszaru ekonomiki i zarządzania jak również prowadziła projekt „Global Manager”, którego celem był rozwój umiejętności studentów do prowadzenia biznesu na arenie międzynarodowej, dzięki m.in. zastosowaniu gier symulacyjnych w procesie dydaktycznym. Prowadzenie warsztatów szkoleniowych z gier decyzyjnych w ramach projektu „Budowanie Potencjału Dydaktycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego na poziomie europejskim”. Prowadzenie Szkoleń z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi dla firmy Novitech Partner s.r.o w Koszycach. Od 2011-2014 prowadziła zajęcia z gier symulacyjnych w obszarze logistyki na Wydziale Zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej. Autor artykułów z obszaru zarządzania jakością rejestrowanych w bazach danych Web of Science oraz Scopus. Od 2014 jest zatrudniona na stanowisku starszego wykładowcy w PWSZ im. J. Grodka w Sanoku, pełni funkcje przewodniczącej koła naukowego „Hossa z nami się opłaca”, jest sekretarzem Instytutowej Komisji ds. Jakości Kształcenia. Współpracuje z lokalnymi firmami (BWI, Tri(Poland), Nowy Styl Group, Rymatex, Automet, Pass-Pol) w obszarze integracji praktyki do dydaktyki. Koordynator projektu „Transgraniczna wymiana doświadczeń w zakresie organizacji i zarządzania szpitalami w województwie podkarpackim i na Słowacji”.
- dr Bogusław Kaczmarczyk
- dr Adam Pałacki
- mgr Alina Pyrchała - w 2011 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończyła studia magisterskie na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, specjalność finanse i inwestycje. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku Mechanizmy funkcjonowania strefy euro. Posiada doświadczenie zawodowe związane zarówno z sektorem prywatnym jak i publicznym. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół ekonomii, zarządzania projektami i finansów lokalnych.
- mgr Marcin Stach - absolwent kierunku Informatyka i ekonometria Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od przeszło 20 lat związany zawodowo z biznesem, głównie sektorem przemysłowym. Karierę zawodową rozpoczynał w sanockim Autosanie, gdzie przez blisko 18 lat zdobywał doświadczenie w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa, m.in. konstrukcji i technologii, rozwoju oraz informatyce i zarządzaniu. Pracował także dla warszawskiej spółki Kolibro zajmującej się wytwarzaniem oraz wdrażaniem rozwiązań intranetowych i digital workspace. W ramach własnej działalności gospodarczej wprowadził na rynek lokalny innowacyjne zajęcia edukacyjne z robotyki dla dzieci i młodzieży według metody RoboCAMP oraz przeprowadził cykl szkoleń i bezpłatnych pokazów dla kilku tysięcy słuchaczy w regionie. Obecnie zatrudniony w Sanok Rubber Company SA gdzie zajmuje się tematyką jakości oraz bezpieczeństwa informacji. Równolegle pracuje w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku jako wykładowca w Zakładzie Ekonomii. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół problemów: edukacja – realne potrzeby i oczekiwania biznesu.
Kadra wspomagajaca:
- dr Monika Krawczyk - Prezes Zarządu Podkarpackiego Banku Spółdzielczego
- dr Lesław Niemczyk - dr n. ekonomicznych, autor książek i artykułów z dziedziny rachunkowości i finansów, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej "PGNiG Technologie" S.A. w Krośnie.
- dr Ewelina Florczak
- mgr Marek Cycoń - nauczyciel dyplomowany, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku
- mgr Michał Gnap
- mgr Anna Jaklik - mgr ekonomii, absolwentka Akademi Ekonomicznej w Krakowie na Wydziale Finansów i Bankowości oraz studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości. Dyplomowany Księgowy, Certyfikat w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wieloletni członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, szkoleniowiec z zakresu przedsiębiorczości oraz rozliczeń środków UE. Od 7 lat właściciel biura rachunkowego „KSIĘGOWI.PL”. Konsultant oraz doradca w zakresie zarządzania działalnością gospodarczą. Od 17 lat pełni funkcję głównego księgowego w jednostkach sektora ochrony zdrowia.
- mgr Agnieszka Kochan
- mgr Maria Betlej - wieloletni pracownik służb kadrowo-płacowych w przedsiębiorstwach i podmiotach ochrony zdrowia
- mgr inż. Zenon Bieleń - Kierownik Komórki Analizy i Planowania Urzędu Skarbowego w Sanoku
- mgr Karolina Korfanty