Praktyki zawodowe studentów kierunku ekonomia to praktyki specjalistyczne, grupowe, krajowe, realizowane między innymi w:
1) Urzędzie Miasta w Sanoku;
2) Sanockich Zakładach Przemysłu Gumowego "Stomil Sanok" S.A. w Sanoku;
3) Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku;
4) Podkarpackie Centrum Usługowo-Handlowym Partner Sp. z o.o. w Sanoku;
5) PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce w Solinie;
6) Przedsiębiorstwo Produkcyjne HERB Sp. z o.o. w Sanoku;
7) Wojskowy Zespół Wypoczynkowy „Jawor” w Solinie;
8) Urząd Gminy w Solinie z siedzibą w Polańczyku;
9) Starostwo Powiatowe w Sanoku.
Charakter ośrodka realizacji praktyk będzie umożliwiał osiągnięcie efektów przewidzianych dla modułu „praktyki zawodowe”. Praktyki odbywają się na terenie wymienionych wcześniej podmiotów i pod opieką ich pracowników (patronów praktyk).
Czas trwania praktyk na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych wynosi łącznie 12 tygodni (480 godzin), w tym: 3 tygodnie (120 godzin) realizowane po drugim semestrze, 3 tygodnie (120 godzin) po trzecim semestrze, 3 tygodnie (120 godzin) po czwartym semestrze, 3 tygodnie (120 godzin) po piątym semestrze.
Praktyki będą zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić studentom zapoznanie się z pracą poszczególnych komórek zakładowych zarówno w przedsiębiorstwach jak i w jednostkach samorządu terytorialnego.
Warunkiem zaliczenia praktyk jest uzyskanie pozytywnej oceny i opinii od patrona praktyki (pracownika ośrodka praktyk zajmującego się studentem) oraz złożenie dokumentacji praktyki (indywidualnego dzienniczka praktyk) opiekunowi praktyk. Zaliczenia praktyk dokonuje koordynator praktyk w porozumieniu z opiekunem praktyk na podstawie dokumentacji praktyki i jej oceny przez patrona. Obowiązuje zaliczenie na ocenę. Szczegółowe zasady zaliczenia praktyk określone zostały w sylabusie przedmiotu.
Więcej informacji dotyczących praktyk zawodowych na stronie Koordynatora ds. praktyk studenckich