Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Aktualności

I Interdyscyplinarna Studencka Konferencja Naukowa "Dziecko w świecie nowych mediów"

19-04-2014

W imieniu Koła Naukowego Młodych Pedagogów oraz Dziennikarskiego Koła Naukowego "ZOOM" zapraszamy na I Interdyscyplinarną Studencką Konferencję Naukową "Dziecko w świecie nowych mediów"

 

Czas i miejsce:

 

Konferencja odbędzie się 30 maja 2014 w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, ul. Mickiewicza 21, budynek A, I piętro, sala konferencyjna.

 

Cel i tematyka konferencji:

 

Celem I Studenckiej Konferencji Naukowej „Dziecko w świecie nowych mediów” jest przybliżenie problematyki korzystania przez dzieci ze zdobyczy świata mediów. Chcemy wspólnie zastanowić się nad zagrożeniami i korzyściami płynącymi z wszechobecnych w dzisiejszych czasach mass mediów i mediów interaktywnych. Konferencji w szczególności przyświecać będą pytania o to, czym są nowe media oraz czy i jak wpływają one na funkcjonowanie społeczne i psychiczne dzieci
i młodzieży.

Aby wziąć czynny udział w konferencji należy przygotować wystąpienie, którego tematyka zawierać się będzie w jednym z trzech bloków, wypełnić kartę zgłoszenia oraz dokonać opłaty konferencyjnej (dla studentów PWSZ w Sanoku udział w konferencji bezpłatny).

 

Bloki tematyczne konferencji:

 

Blok I: Czym są nowe media?

Celem tego bloku jest zdefiniowanie pojęcia nowe media, określenie sposobów ich funkcjonowania, mechanizmów funkcjonowania, kierunków rozwoju. To bardzo zróżnicowane wewnętrznie narzędzie komunikacji – masowej, publicznej, ale i interpersonalnej – różni się strukturą i funkcjami w zależności od gatunku (gry komputerowe i internetowe, portale społecznościowe i fora dyskusyjne, czaty
i komunikatory, witryny edukacyjne, rozrywkowe, zawodowe itd.). Zachęcamy uczestników do opisu tej różnorodności.

 

Blok II: Korzyści płynące z używania nowych mediów.

Mass media stały się w dzisiejszym świecie powszechnością. Pozwalają poszerzać horyzonty, zdobywać nowe znajomości czy dokonywać zakupów bez wychodzenia z domu. Dzięki nim dostęp do informacji stał się łatwiejszy, a świat zmniejszył swoje rozmiary do Internetowej społeczności. Nie pozostaje to bez wpływu na funkcjonowanie dzieci, które stały się ważną częścią tej globalnej społeczności. Zadaniem tego bloku jest ukazanie korzyści związanych z dostępem do mass mediów dla rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży.

 

Blok III: Zagrożenia dla funkcjonowania społecznego i psychicznego dziecka korzystającego z nowych mediów.

Mass media to nie tylko korzyści wynikające z łatwego dostępu do informacji, społeczności, ale także zagrożenia z nich płynące. Zwiększenie anonimowości, szybka gratyfikacja, zmiany kanałów komunikacji, zakłócają funkcjonowanie społeczne, poznawcze i emocjonalne użytkowników.  Przedmiotem zainteresowania tego bloku jest ukazanie zagrożeń płynących z korzystania przez dzieci i młodzież z nowych mediów. Do zagadnienia tego należy podejść jednostkowo – jako zaburzenia funkcjonowania poszczególnych aspektów psychologiczno-pedagogicznego życia, jak i globalnie poprzez ukazanie charakterystycznych zmian w procesie komunikacji międzyludzkiej, uzależnień, agresji itp.

Pliki do pobrania

Informacje szczegółowe o konferencji

Formularz zgłoszeniowy

Wymogi edytorskie

wstecz
Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok