Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Kadra

Wykładowcy

 

Kadra zatrudniona w Zakładzie Pracy Socjalnej
 

Ing. Emília Huttmanová, PhD
Tytuł profesora uzyskany w 2007 roku Wydział studiów europejskich i rozwoju regionalnego, Uniwersytet Rolniczy w Nitrze. Działalność badawcza oraz pedagogiczna jest ukierunkowana na tematy ekonomii, zarządzania oraz rozwoju regionalnego i rozwoju zrównoważonego. Autor kilku monografii naukowych oraz podręczników. Opublikowała ponad sto artykułów naukowych pośród nich jest 20 notowanych w bazie Web of Science i Scopus. Kierownik zespołu badawczego grantu i  członkiem zespołów badawczych pracujących nad grantami naukowymi. Obecnie jest również pracownikiem Wydziału Zarządzania na Preszowskim Uniwersytecie.


dr hab. Maria Kardis
W 2004 uzyskała doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2012 uzyskała habilitację w zakresie nauk humanistycznych na Uniwersytecie Preszowskim w Preszowie. Prowadzi badania oraz jest autorką licznych publikacji w zakresie kultur Starożytnego Bliskiego Wschodu, antropologii społecznej i kulturowej, socjologii kultury oraz socjologii pracy socjalnej.


Ks. prof. nadzw. dr hab. Janusz Jan Mierzwa
Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2009 r. z zakresu Pracy Socjalnej i od tego czasu podjął funkcję zastępcy Dyrektora Instytutu Socjologii i Kierownika Studiów Niestacjonarnych na kierunku Socjologia UKSW w Warszawie. W 2010 r. mianowany na stanowisko Profesora nadzwyczajnego UKSW. W 2011 r. zatrudniony również w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno Ekonomicznej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu na stanowisku Profesora wizytującego, gdzie utworzył kierunek studiów: Praca Socjalna I stopnia. W 2012 r. podjął pracę w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na stanowisku Profesora nadzwyczajnego, w którym w 2013 r. objął funkcję Dyrektora Instytutu Pracy Socjalnej. W tym samym roku uczestniczył w specjalistycznym stażu naukowym, zorganizowanym przez Diecezję i Uniwersytet William Paterson w Stanach Zjednoczonych. Od 2016 r. zatrudniony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku na stanowisku Profesora nadzwyczajnego. Promotor ośmiu dysertacji i kilkuset prac dyplomowych (magisterskich i licencjackich). Autor recenzji w postępowaniu o nadanie tytułu doktor HONORIS CAUSA, autor recenzji habilitacyjnych, doktorskich, magisterskich i licencjackich; członek wielu komisji w postępowaniu habilitacyjnym w Polsce i Słowacji. Autor kilku monografii i ponad 70 artykułów naukowych. Wygłosił ponad 50 referatów podczas konferencji naukowych w kraju i za granicą. W 2016 r. dekretem Prezydenta RP Andrzeja Dudy mianowany na pierwszy stopień oficerski. Członek krajowych organizacji naukowych (PTS, TNFS, PTT) oraz narodowych organizacji społecznych (NKS, SPK). Twórca i Redaktor naczelny półrocznika: „Społeczeństwo-kultura-wartości. Studium społeczne”. Za swoją pracę otrzymał nagrody kolejnych Rektorów: UKSW w Warszawie, UPJPII w Krakowie i PWSZ w Sanoku.


dr hab. Czesław Lewicki prof. nadzw. PWSZ
Habilitacja w zakresie pedagogiki społecznej (na podstawie rozprawy nt. Edukacja zdrowotna – systemowa analiza zagadnień, Wydawnictwo UR, Rzeszów 2006) na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w styczniu 2008 roku. Od roku 2009 kierownik Zakładu Metodologii Badań Pedagogicznych, zaś od roku 2010 także kierownik Zakładu Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego PWST-E w Jarosławiu. Do roku 2000 członek Komisji ds. Stopni Specjalizacji Zawodowej w Centrum Doskonalenia Pedagogicznego w Rzeszowie. Prowadzi badania z zakresu: pedagogiki społecznej a w jej ramach pedagogiki zdrowia i edukacji zdrowotnej; metodologicznych problemów pedagogiki; kształcenia nauczycieli; aksjologicznych problemów pedagogiki; problemów kontroli i oceny szkolnej. Dorobek naukowy obejmuje pozycje zwarte oraz artykuły opublikowane w czasopismach krajowych i zagranicznych, a także rozdziały w pracach zbiorowych w Polsce, w Słowacji i na Ukrainie.


dr Piotr Frączek
dr n. ekonomicznych w zakresie ekonomii. Doktoryzował się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, 2009 r.). Od 2010 r. jest zatrudniony w PWSZ im. J. Grodka w Sanoku na stanowisku starszego wykładowcy. W trakcie swojego zatrudnienia w Uczelni sprawował różne funkcje m.in. kierownika Zakładu Pracy Socjalnej, kierownika szkolenia specjalizacyjnego z zakresu organizacji pomocy społecznej, a od 2014 r. pełni funkcję dyrektora Instytutu Społeczno-Artystycznego. Zainteresowania naukowe zogniskowane są wokół problematyki polityki społecznej, ekonomii oraz integracji osób niepełnosprawnych. W swoim dorobku posiada ponad 50 publikacji naukowych publikowanych w Polsce i za granicą oraz ponad 30 referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. W trakcie swojej aktywności zawodowej prowadził szereg szkoleń m.in. dla osób niepełnosprawnych. Pracę dydaktyczną i naukową w szkole wyższej łączy z pracą w administracji samorządowej.


dr Jolanta Katarzyna Karolczuk
Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, w Zakładzie Pracy Socjalnej i Zakładzie Ekonomii. Do 2010 r adiunkt w Katedrze Turystyki i Rekreacji, Zakładzie Gospodarki Turystycznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ponadto, w latach 1999–2007 główny specjalista ds. marketingu i rezerwacji w WZW Jawor w Solinie, gdzie zajmowała się pozyskiwaniem i obsługą klientów zinstytucjonalizowanych i indywidualnych. Stopień doktora nauk ekonomicznych, został uzyskany po ukończeniu studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów, Katedra Poziomu Życia i Konsumpcji przy SGH w Warszawie. W związku zainteresowaniami oraz nabytą wiedzą, posiada przygotowanie teoretyczne i praktyczne z zakresu zarządzania, obsługi klienta i marketingu, zagospodarowania przestrzennego, rozwoju regionalnego, rekreacji i aktywizacji na obszarach wiejskich oraz zarządzania jakością i zasobami ludzkimi w firmach usługowych.


dr Anna Opar
Ukończyła studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji w Rzeszowie w 2004. Stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa karnego materialnego uzyskała w 2011. Temat dysertacji doktorskiej brzmiał: ,,Typy zabójstw kwalifikowanych w polskim prawie karnym materialnym na tle porównawczym. W latach 2013–2016 pełniła funkcję Prorektora ds. rozwoju i nauki w PWSZ w Sanoku. Obecnie jest zatrudniona w PWSZ w Sanoku na stanowisku starszego wykładowcy. Pełni funkcje Rzecznika Dyscyplinarnego ds. studentów. Pracę naukową łączy w z pracą w kancelarii adwokackiej. Jej zainteresowania koncentrują się wokół prawa i pracy socjalnej.


mgr Ewelina Kleszcz-Ciupka
W 2004 r. ukończyła studia magisterskie w zakresie pedagogiki – specjalizacja pedagogika opiekuńczo- wychowawcza na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Uczestnik studiów podyplomowych w zakresie doradztwa zawodowego. Od 2008r. doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy. Dorobek naukowy obejmuje artykuły naukowe w polskich oraz zagranicznych publikacjach oraz uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Zainteresowania naukowe koncentrują się na tematyce pomocy społecznej, pracy socjalnej oraz doradztwa zawodowego. Obecnie pełni funkcję kierownika Zakładu Pracy Socjalnej.

Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok