Wersja kontrastowa
A | A | A

Ankieta

 

Proponowane studia uzupełniające magisterskie

Praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania - PWSZ im. J. Grodka w Sanoku

Tryb studiów                                                                                                               
Kształcenie na tych studiach magisterskich będzie odbywać się w sanockiej uczelni w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 

Cel studiów                                                                                                                                                               

Celem kształcenia na studiach drugiego stopnia na kierunku Praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanych pracowników służb społecznych dysponujących pogłębioną wiedzą i umiejętnościami z zakresu wszechstronnie rozumianej pracy socjalnej, funkcjonowania systemu pomocy społecznej oraz zarządzania i organizacji w instytucjach pomocy społecznej, którą będą mogli wykorzystywać w warunkach gospodarki wolnorynkowej.

 

Absolwent  

Absolwent kierunku będzie posiadał umiejętności przydatne do realizacji zadań pracownika socjalnego oraz menedżera podmiotów związanych z sektorem pomocy społecznej. Potrafi rozwiązywać problemy społeczne, interpretować zjawiska demografii społecznej, przeprowadzać badania opinii społecznej, skutecznie przeprowadzać interwencje i podejmować działania zapobiegające zjawiskom patologicznym i marginalizującym. Wykazuje kreatywność w zakresie zarządzania i w procesie komunikacji na poziomie wewnątrzorganizacyjnym i międzyorganizacyjnym oraz wykorzystuje techniki organizacyjne i kierownicze w zarządzaniu innymi i sobą. Ponad to charakteryzuje się przedsiębiorczością oraz otwartością w zakresie doskonalenia własnych kompetencji zawodowych, osobowościowych i społecznych. Wykazuje bogate kompetencje społeczne wypracowane m.in. w systemie praktyk studenckich. Posługuje się językiem obcym na poziomie biegłości B2 Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

 

Przedmioty wiodące

Trwające 2 lata studia drugiego stopnia o profilu praktycznym pozwolą na zdobycie pogłębionej wiedzy między innymi z zakresu ekonomii społecznej, statystyki społecznej, polityki społecznej i gospodarczej, socjologii pracy socjalnej, teorii pracy socjalnej, demografii i gerontologii społecznej oraz interwencji i działań społecznych.

 

Przygotowanie do pracy

Absolwenci kierunku Praca socjalna z elementami organizacji i zarządzania mogą podjąć pracę na stanowiskach specjalistycznych, operacyjnych bądź pomocniczych w różnego rodzaju podmiotach związanych z pracą socjalną i pomocą społeczną np. w regionalnych ośrodkach polityki społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej, ośrodkach wsparcia, placówkach dla bezdomnych, alkoholików, narkomanów, ośrodkach dla uchodźców, jednostkach organizacyjnych do spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, zakładach karnych, sanatoriach.

Ideo Realizacja:

CMS Edito Powered by:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 21 | 38- 500 Sanok