Stypendium specjalne

04-10-2010

Stypendium specjalne dla studentów niepełnosprawnych

Studenci niepełnosprawni posiadający orzeczony stopień niepełnosprawności uprawnieni są do otrzymywania stypendium specjalnego w związku z ponoszeniem dodatkowych kosztów z tytułu niepełnosprawności. Warunkiem uzyskania tego stypendium jest  wniosek o przyznanie stypendium specjalnego wraz z orzeczeniem o posiadanej niepełnosprawności.

Wnioski się składa w terminie  od 5  do 23 października 2010 roku w budynku B (pokój 108) w godzinach: 9:00-12:00 i 12:30-15:00 – dla studentów studiów stacjonarnych i w godzinach: 9:00-15:00 ( od poniedziałku do piątku), 9:00-13:00 w soboty - dla studentów studiów niestacjonarnych.

1. Studenci, którzy otrzymywali stypendium w poprzednim roku zobowiązani są do ponownego złożenia wniosku.
  2. Osoby, które nie pobierały stypendium zobowiązane są do złożenia wniosku oraz oryginału orzeczenia lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem w dowolnej instytucji.
  3. Do wniosku o stypendium nie należy dołączać dokumentów z Urzędu Skarbowego ani żadnych innych zawierających informacje o dochodach.
  4. Stypendium specjalne można pobierać równolegle z innymi zasiłkami społecznymi i nie podlega ono opodatkowaniu.
  5. Nie ma możliwości elektronicznego składania wniosku (na formularzu wymagany jest odręczny podpis).