Wojtek zaczął - my dokończmy

02-12-2014

22 sierpnia 2014 roku po ciężkiej walce z chorobą odszedł od nas Wojtek Hejnold, student I roku kierunku pedagogika. Straciliśmy wspaniałego kolegę, zdolnego studenta i dobrego człowieka.

Jego ostatnią wolą było rozpoczęcie budowy studni głębiniowej w wiosce Chhuipali w Indiach  dla mieszkańców oraz dzieci uczęszczających tam do przedszkola i szkoły prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św.Piotra Klawera z Krosna. Edukacją objętych jest tam ok. 250 dzieci.

W geście solidarności z biednymi dziećmi i mieszkańcami tej wioski Wojciech wpłacił swoje środki finansowe na rozpoczęcie tej inwestycji. Spełnimy ostatnie życzenie Wojtka i sprawmy, by jego pomysł stał sie rzeczywistością. Tę szansę daje nam zbiórka publiczna organizowana przez studentów.

W dniu 4 grudnia 2014 rolu o godzinie 17.00 w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku w Galerii D rozpocznie się "Koncert jesienny" w wykonaniu studentów edukacji muzycznej.  W trakcie koncertu studenci pedagogiki będą prowadzić kwestę na budowę studni głębiniowej w Indiach.

Woda to życie - dajmy szansę dzieciom z tej biednej wioski, by mogły żyć. Gdy tryśnie źródło  tej studni - będzie to spęłnienie marzeń Wojtka i zarazem nasze współne dzieło.

Człowiekowi do człowieka czasem blisko, a czasem tak daleko. Nie zostańmy obojętni, bądźmi hojni, z gorącymi sercami.

Również można wpłacić na konto: 58 1240 2311 1111 0000 3881 7069 z dopiskiem: studnia w Indiacj - Wojciech.

Wszystkich serdecznie zapraszamy