Rok 2002

25-06-2008

12 grudzień 2002
Umowa o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Katedrą Języka i Literatury Słowackiej Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Proszowskiego (Republika Słowacka) a Zakładem Języka i Kultury Słowackiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Umowa podpisali: prof. dr Jan Sabol Kierownik Katedry Języka i Literatury Słowackiej Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Proszowskiego i prof. nadzw. dr hab. Halina Mieczkowska Kierownik Zakładu Języka i Kultury Słowackiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

11 grudzień 2002
Umowa o współpracy naukowej między Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym w Kamieńcu Podolskim (Ukraina) a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku.
Umowa podpisali: prof. Aleksander Zawalniuk Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Kamieńcu Podolskim i dr Józef Wróbel Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

4 październik 2002
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2002/2003.
Uruchomione zostają dwie nowe specjalności: edukacja plastyczna i edukacja muzyczna.
Naukę rozpoczyna 524 studentów w tym 369 studentów I roku na studiach dziennych (262) i zaocznych (107) .

27 maj 2002
Wykład z cyklu Goście Kolegium Sanockiego pod tytułem "Poszukiwanie jedności w wielości kultur" wygłosiła prof. dr hab. Mariola Flis z UJ.

25 maj 2002
Wybory rektora PWSZ w Sanoku. Rektorem wybrany został dr Józef Wróbel - filolog, polonista z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na stanowisko prorektora ds. dydaktycznych powołano dra Marka Palucha.

20 maj 2002
Wizyta byłego premiera RP Jerzego Buzka.

9 maj 2002
Porozumienie zawarte między Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku w sprawie patronatu nad istniejącymi i tworzonymi w przyszłości specjalnościami w PWSZ w Sanoku, w ramach kierunków i specjalności realizowanych w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Porozumienie podpisali prof. dr hab. Franciszek Ziejka Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr hab. Jan Skoczyński Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku .

30 kwiecień 2002
Porozumienie zawarte między Uniwersytetem Rzeszowskim w Rzeszowie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku w sprawie patronatu nad istniejącymi i tworzonymi w przyszłości specjalnościami w PWSZ w Sanoku, w ramach kierunków i specjalności realizowanych w Uniwersytecie Rzeszowskim.
Porozumienie podpisali prof. dr hab. Tadeusz Lulek Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i dr hab. Jan Skoczyński, prof. UJ Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

29 luty 2002
Umowa o współpracy naukowej między Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym w Drohobyczu (Ukraina) a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sanoku.
Umowa podpisali: prof. Walery Skotny Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu i dr hab. Jan Skoczyński Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.